Стропальник

Стропальник

2 розряду

Завдання та обов’язки:
Стропує та ув’язує прості вироби, деталі, лісові (довжиною до 3 м) та інші аналогічні вантажі масою до 5 т для їх піднімання, переміщення та укладання. Відчеплює стропи на місці установлення або укладання. Подає сигнали машиністу крана (кранівнику) і стежить за вантажем під час піднімання, переміщення та укладання. Вибирає необхідні стропи відповідно до маси та розміру переміщуваного вантажу. Визначає придатність стропів.
Повинен знати:
Візуальне визначення маси переміщуваного вантажу; місця застропування типових виробів; правила стропування, піднімання і переміщення малогабаритних вантажів; умовну сигналізацію для машиністів кранів (кранівників); призначення та правила застосування стропів-тросів, ланцюгів, канатів тощо; граничні норми навантаження крана та стропів; потрібну довжину і діаметр стропів для переміщення вантажів; допустимі навантаження стропів і канатів.
Кваліфікаційні вимоги:
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.
Приклади робіт:

  • Стропування та розстропування простих виробів.
  • Ув’язування простих виробів.
  • Стропування, ув’язування та розстропування малогабаритних вантажів масою до 5т.
  • Стропування, ув’язування та розстропування лісових деталей (довжиною до 3м).
Навчальний план

Стропальник

3 розряду

Завдання та обов’язки:
Стропує та ув’язує прості вироби, деталі, лісові (довжиною до 3 м) та інші аналогічні вантажі масою понад 5 до 25 т для їх піднімання, переміщення і укладання. Стропує та ув’язує вантажі середньої складності, лісові вантажі (довжиною понад 3 до 6 м), вироби, деталі та вузли з установленням їх на верстат, помости та інші монтажні пристрої і механізми, а також інші аналогічні вантажі масою до 5 т для їх піднімання, переміщення та укладання. Вибирає способи для швидкого й безпечного стропування та переміщення вантажів за різних умов. Сточує та зв’язує стропи різними вузлами.
Повинен знати:
Візуальне визначення маси та центру ваги переміщуваних вантажів; правила стропування, піднімання і переміщення простих важких вантажів та вантажів середньої складності; найбільш зручні місця стропування вантажів; терміни експлуатації стропів, їх вантажопідйомність, методи й строки випробування, способи сточування і зв’язування стропів; принцип роботивантажозахоплювальних пристроїв.
Кваліфікаційні вимоги:
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією стропальника 2 розряду — не менше 1 року.
Приклади робіт:

  • Стропування, ув’язування та розстропування простих виробів масою понад 5 до 25т.
  • Стропування, ув’язування та розстропування деталей лісових (довжиною до 3м) масою понад 5 до 25 т.
  • Стропування, ув’язування та розстропування вантажів середньої складності масою до 5т.
  • Стропування, ув’язування та розстропування лісових вантажів (довжиною понад 3 до 6м) масою до 5т.
  • Стропування, ув’язування та розстропування виробів, деталей, вузлів масою до 5т з установленням їх на помости та інші монтажні пристрої.
  • Сточування та зв’язування стропів різними вузлами.
Навчальний план