Газорізальник

Газорізальник 2 розряду

 

Завдання та обов’язки Газорізальника:

Виконувати ручне кисневе та повітряно-плазмове прямолінійне та фігурне різання у вертикальному та нижньому положенні металу простих деталей з вуглецевої сталі з розмічанням вручну на переносних та стаціонарних газорізальних та плазмово-дугових машинах; виконувати кисневе різання та різання бензорізальними та газорізальними апаратами сталевого легковагового та важкого брухту; зачищати від пригару, додатків і ливників та укладати їх під різання, готувати відливки до різання, різати додатки та ливники у відливок товщиною до 300 мм з одним розніманням та відкритими стрижневими знаками; розмічати, підбирати за масою та профілями простий негабаритний брухт; різати за заданими розмірами та укладати в штабелі, заряджати та розряджати газогенераторні установки.

Газорізальник повинен знати:

Будову устаткування та інструменту, що обслуговується, для різання; допустимий залишковий тиск газу в балонах; будову та властивості газового полум’я та плазмової дуги; прийоми різання; вимоги до газового різання і призначення та умови застосування спеціальних пристроїв; габарити брухту за Державним стандартом; норми витрат газу; заходи запобігання деформації під час газового різання; основи електротехніки, креслення, правових знань, основ ведення підприємницької діяльності та галузевої економіки.

Кваліфікаційні вимоги газорізальника:

Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення професійної кваліфікації та стаж роботи за професією газорізальника 1 розряду – не менше 0,5 року.

Приклади робіт:
  • Заклепки – зрізування головок.
  • Ключі гайкові, заглушки – різання за копіром.
  • Фланці плескаті – різання.
Навчальний план

Газорізальник 3 розряду

 

Завдання та обов’язки газорізальника 3го розряду:

Виконує кисневе та повітряно-плазмове прямолінійне та фігурне різання металів, простих та середньої сплавів за розміткою вручну на переносних та стаціонарних кисневих та плазмово-дугових машинах для різання у всіх просторових положеннях зварного шва. Ріже додатки та ливники у відливках товщиною понад 300 мм, які мають декілька рознімань та відкритих стрижневих знаків. Розмічає, виконує ручне, кисневе різання бензорізальними та газорізальними апаратами застарілих кранів, ферм, балок, машин та іншого складного брухту на задані розміри за Державним стандартом з відділенням відходів кольорових металів та зі збереженням або вирізанням вузлів та частин машин, які можуть бути використані після ремонту.

Повинен знати:

Будову стаціонарних та переносних кисневих та плазмово-дугових машин, ручних різаків та генераторів різних систем; будову спеціальних пристроїв; властивості металів та сплавів, які підлягають різанню; вимоги до копірів при машинному фігурному різанні та правила роботи з ними; допуски на точність при газовому різанні та струганні; найвигідніше співвідношення між товщиною металу, номером мундштука та тиском кисню; режими різання та витрат газу під час кисневого та газоелектричного різання.

Кваліфікаційні вимоги:

Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією газорізальника 2-го розряду – не менше 1 року.

Приклади робіт:
  • Листи зовнішнього обшивання
  • Метал профільний та сортовий – різання під час заготовки.
  • Настил – різання під час установлення.
  • Рами, кришки, боковини, кузови вагонів – різання під час складання.
  • Труби загального призначення – різання без скосу кромки.
  • Апаратура нафтохімічна: резервуари, сепаратори, посудини тощо – вирізання отворів без скосу кромки.
  • Деталі з листової сталі товщиною до 40(або 60) мм – вирізання вручну за розміткою.
  • Деталі моделей – різання за фігурними шаблонами.
Навчальний план